Naše firma Vám nabízí tyto služby

Instalatéři (Instalatérské práce)

Instalatérské práce poskytované naší firmou Josef Rožníček jsou vždy zaručeně kvalitní, profesionálně provedené a hlavně levné! V našem instalatérství naleznete pouze vyškolené pracovníky, kteří instalatérské práce provádí zkušeně a s dlouholetou praxí.

Instalatéři Instalatéři Instalatéři Instalatéři

Topenáři (Topenářské práce)

Topenáři firmy Josef Rožníček provádějí v Praze a středních Čechách veškeré topenářské práce, od drobných oprav v domácnosti až po rozsáhlé montáže topení či servis topení. Všechny topenářské služby jsou prováděny zkušenými topenáři s několikaletou praxí v oboru. Tím je zaručena kvalitně odvedená topenářská práce se zárukou kvality.

Topení Topení Topení Topení

Plynaři (Plynoservis)

Vyškolení plynaři firmy Josef Rožníček Vám nabídnou kompletní servis z této oblasti. Kvalita je zaručena mnohaletou praxí našich pracovníků v daném oboru. Vše se provádí pečlivě s maximální přesností.

Plynaři Plynaři Plynaři Plynaři

Zedníci

Zedníci Zedníci Zedníci Zedníci

Elektrikáři

Elektrikáři Elektrikáři Elektrikáři Elektrikáři

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla francouzské firmy CIAT patří mezi nejkvalitnější tepelná čerpadla světového trhu. Tepelná čerpadla jsou vyvíjena pomocí nejmodernějších poznatků a techniky. V oblasti tepelných čerpadel výkonu 20 – 500 kW je firma CIAT prvním výrobcem, který vyrábí tepelná čerpadla vzduch/voda s ekologickým chladivem R410A (Aquaciat 2). Díky četným zkušenostem, které vyplývají z dlouhé historie firmy CIAT (od roku 1934), jsou tepelná čerpadla této značky velice efektivním řešením.

Vyčíslení úspor

Úspory tepelných čerpadel ve srovnání s jinými typy vytápění

Srovnání nákladů na vytápění u většího rodinného domu se spotřebou 20 kW

Srovnání nákladů na vytápění u většího rodinného domu se spotřebou 20 kW při započtení celoročního ohřevu teplé užitkové vody pro 4 členou rodinu

Srovnání nákladů na vytápění u panelového nebo bytového domu při energetické spotřebě 150 kW – do nákladů není započten ohřev TUV

Princip – jak to funguje

Stejně jako běžná lednice ve Vaší domácnosti ochlazuje i když okolní teplota je například +30°C, stejně tak technologie čerpadla ohřívá i když médium pro získání plusové energie je nižší nebo dokonce záporné hodnoty. Vše je založeno na přenášení tepla kapalinou, která má extrémě nizký bod odpařování. Technologickým zdokonalením ale v tomto případě není potřeba takového množství dodávané energie jako na chlazení.

Ohřev TUV – napojení tepelného čerpadla na bojler

Častou otázkou je možnost napojení čerpadla na bojler a využití i pro ohřev teplé užitkové vody. Ano samozřejmě lze TČ propojit s bojlerem a celoročně tak uspořit nemalé částky i na ohřevu TUV. Důležité v této kombinaci je nainstalovat kvalitní ekvitermní regulaci a ne řídit čerpadlo pouze termostatem.

Typy tepelných čerpadel

V zásadě se dnes vyrábí 3 typy TČ. Jejich označení přímo souvisí s druhem média ze kterého získávají zdrojovou energii.Používané systémy jsou tedy:

VZDUCH/VODA – vzhledem k nenáročné instalaci asi dnes jeden z nejpouživanějších systémů. Čerpadlo získává energii z okolního venkovního vzduchu. Platí samozřejmě pravidlo, že čím vyšší je teplota venkovního vzduch, tím větší je tepelný zisk, nicméně se slušným výkonem lze čerpadlo provozovat až do teploty –15°C, např. Aquaciat 2 (21 – 290 kW)

VODA/VODA – zde se zdrojovým médiem stává voda, tepelný had čerpadla je umístěn na dně rybníka, řeky, bazénu a jiných vodních nádrží. Přesto že toto řešení vyžaduje takovýto zdroj nablízku instalaci, je dnes hojně využíváno.

ZEMĚ/VODA – velice populární systém zejména u novostaveb. Médiem je země do které se v nezámrzné hloubce umístí tepelný had čerpadla. Taktéž je možno využít hloubkového vrtu. Řada tepelných čerpadel ZEMĚ/VODA bývá označováno i jako VODA/VODA. Příkladem čerpadla země – voda je Aurea Caleo (16–25 kW)

Ciat Ciat Ciat Ciat